Drogy, meditace, astrální cestování

“Ahoj, jakou roli v meditaci, a celém přístupu k nehmotným zážitkům, hraje alkohol nebo lehké drogy, jako je marihuana?  Indiáni mají například před potní chýší 4 dny zákaz alkoholu a snad i nějaký den po. Ale zároveň říkali, že když je člověk pod vlivem (asi nějakým “normálním” … ne pod obraz), tak se jejich citlivost vnímání výrazně zvyšuje a vidí mnohem více. Děkuji”

Podpůrné látky silné

Máme mnoho cest jak poznat jiné sféry a mezi ně patří i zkratky. Tedy i pomocné látky, které ve své míře dokáží ukázat jisté Poznání. Uživatel tak instatně získá jakousi ukázku Poznání, ale máme tu několik velkých ALE.

Reálnost prožitku

Toto Poznání může být ale na škodu. Uživatel v danou chvíli nepoznává sám sebe a své dovednosti, ale vše má zprostředkované skrze podpůrnou látku. Přichází tak zákonitě otázka: "Je to opravdu Prozření? Je to realita nebo halucinace?" 

Vlastní sebevědomí

Dalším zádrhel můžeme najít v přetváření našeho sebevědomí: "Já jsem na té látce zažil to a ono, ale sám to nedokážu." Veškerá pochopení a stavy, dokáže každý z nás prožívat sám. Trvá déle tyto schopnosti objevit, ale o to jsou cennější a máme je plně pod kontrolou. Tím se dostáváme k dalšímu bodu.

Sebeovládání

Ve chvíli, kdy se do hlubokých stavů dostaneme my sami skrze získané zkušenosti je máme plně pod kontrolou. Když na nás bude prožitek příliš silný, můžeme jej jednoduše okamžitě ukončit. Pod vlivem drog jsme bezmocní a ať se bude dít cokoli, musíme počkat, než účinná látka vyprchá a my se dostaneme opět do plného vnímání fyzického světa. 

Útržkové informace

Každá látka vám ukáže pouze kousek reality a v té vás udržuje. Přirovnejme to k tomu, že LSD ukáže velmi z blízka jeden lísteček, marihuana vám ukáže něco hnědého a pevného, extáze ukáže něco červeného kulatého... Po celou dobu jsme udržování v jedné malinkaté bublince a nemůžeme se nad daný stav povznést a podívat se a zkoumat celou situaci. Celou dobu máme před sebou jabloň, ale my ji nikdy neuvidíme. Když prožíváme sami, můžeme být flexibilní a lépe s hlubokým stavem pracovat. 

 
Pomocné látky jemné

Čaj

mohu osobně doporučit pro prodloužení analytické meditace, tedy pokud pozorujeme svou mysl. Taktéž mi byl mnohokrát dobrou pomocí před astrálním cestováním. Díky němu jsem byl vzhůru do pozdních nočních hodin, kdy je hmotné tělo znavené, avšak astrální tělo může vykonávat svou praxi.

Bylinné výluhy

jako jsou meduňka, máta, jasmín, … velmi příjemné pro dlouhou praxi, avšak bez vedlejších povzbuzujících účinků, tedy je zachována naše mysl, jsme to stále my. Velmi vhodné pro poznání svého nitra.

Káva

je zcela nevhodná pro astrální působení, neboť podporuje především hmotné tělo. Nicméně je možné s ní poznat chvíle příjemného času při velmi aktivní meditaci na rozličné myšlenky, kteréžto potřebujeme řešit.

Tabák

občasně vhodný pro celkové uklidnění a rychlé nalezení svého klidného bodu, od kterého je možné pokračovat dále.

AY!energy

Mnoho z vás si chválilo úžasné účinky těchto tropických bylin, které jsme uvedli na trh.  Nejenže vám dodá sílu, ale může být nápomocen při niterné meditaci. Naleznete je na www.AY.energy , pro konzumaci si však udělejte poklidný čas, a užívejte vědomě, až rituálně… Byliny přivítejte ve svém těle a požádejte je o pomoc při vyřešení otázky, která vás trápí. Nyní zklidněte mysl… Přichází silný příval energie, ale vy musíte potlačit tendenci vstát a jít vykonávat fyzickou činnost! Veškerou energii přesuňte do svého nitra a buďte jen pozorovatelem své mysli.

Bez podpůrných látek

Pro získání zkušeností lze jít i bezpečnější cestou. Přímá cesta je mentální cestování ZDE, pak astrální cestování ZDE, ve kterém přichází každodenní cvik a touha vystoupit na jistou dobu z těla. Při trvalé vůli vždy přichází úspěch. Do té doby je ale velmi nutno trénovat kontrolu své mysli ZDE a k tomu vést odpovídající životní styl. Více napoví přímo online kurz Astrální cestování. 

Navždy

Bez pomoci podpůrných látek lze dosáhnout mnohem vyšších stavů mysli, plně pod kontrolou a na rozdíl od pomocných aktivit dochází k automatickému přijetí zkušenosti, do které již víme, jak se položit. Tedy získáváme reálnou cestu, jsme to my a to bez žádných berliček.

Místo náhražky získáváme to, co tolik potřebujeme pro duchovní praxi a následné pochopení Světa, kdy například vědomě astrálně cestujeme. A především, tato zkušenost je přenositelná i po smrti hmotného těla, jelikož jsme již dávno byli srozuměni s naším stavem a zcela bezpečně víme, kde se nacházíme a co se s námi odehrává. Astrální cestování má přesah mnohem dále, než bychom si jen dokázali představit. Díky tomu má smysl pro každého, neboť řeší základní lidskou otázku: “proč jsem zde”.

Astrální cestování

Poznej život nezávislý na hmotném těle

Chci astrálně cestovat

Audio meditace pro poznání

Realita je odrazem našich vlastních myšlenek…
Právě proto je v našem nejvyšším zájmu prožívat jen ty nejlepší myšlenky, ale to není vždy tak snadné.

Více o audio meditacích